Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
KARTEPEYE OTEL YAPACAĞIZ

KARTEPEYE OTEL YAPACAĞIZ

17 Mayıs 2013 Cuma Saat 13:17

İş Dünyası

Kocaelinde 2012 yılı vergi rekortmeni olan Murat Mustafa Satı, büyümek ve kurumsallaşmak isteyen işletmelerin dürüst olması gerektiğini söyledi.

Kocaeli'nde 2012 yılı vergi rekortmeni olan Murat Mustafa Satı, büyümek ve kurumsallaşmak isteyen işletmelerin dürüst olması gerektiğini söyledi. Satı, vergi kaçırarak hiçbir şirketin büyüyemeyeceğini vurguladı.

Akdeniz Üniversitesi inşaat mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde inşaat mühendisliği üzerine yüksek lisans, ardından İTÜ'de 5 yıl boyunca doktora yaptığını belirten Satı, doktora eğitimi devam ederken Murat Mustafa Satı İnşaat Grubu'nun temelini atarak inşaat malzemesi satışı işine başladığını, zamanla taahhüt ve inşaat işlerine yöneldiklerini söyledi.

Murat Mustafa Satı, "İnşaat şirketini kurduktan sonra hastane, diyaliz merkezi, okul gibi inşaatları üstlendik. Kocaeli'nde Çağla Villaları, Olivya Park Evleri, Konak Satı gibi çeşitli konut projelerini bitirdik. Genellikle arsayı satın alıp üzerine bina yapıyoruz. Biz aslen gayri menkul geliştirme işi yapıyoruz. Bu iş dahilinde konut, ofis gibi yapıp sattığımız yani satmaya yönelik yaptığımız projelerin gelirlerinden kaynaklanan vergilerimizi de kuruşu kuruşuna ödüyoruz." diye konuştu.

Satı, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Firma olarak kurumsallaşmaya çok önem veriyoruz. Ne kadar büyürseniz kontrol o kadar güçleşiyor. O yüzden nizami bir şekilde bütün işleri birebir kendim kontrol edebileceğim şekilde program yapıyorum. Vergi rekortmenliği ise beklediğimiz bir şeydi. İlk 3'te olacağımızı tahmin ediyorduk. Kocaeli gibi bir kentte ilk 100'e girebilmek bile büyük bir onurdur. Birçok şehrin vergi rekortmenleriyle aramızda ciddi farklar var. Bu da bizi çok sevindirdi. Biraz daha işler yolunda gitseydi Türkiye'de ilk 100'e girmemize ramak kalmıştı. Tahmin ediyorum ki ilk 150 firma arasındayız."

Kocaeli'nin yanı sıra İstanbul ve Kıbrıs'ta da yeni yatırımları olacağını ifade eden Satı, "Kıbrıs'ta otel yatırımı amacıyla gittiğimde konut konusunda da ciddi bir talep olduğunu gördüm. Şirket olarak Kıbrıs'ta özellikle konut ve iş yeri, arkasından da otel inşaatı yapma kararı aldık. İnşaatlar Girne ağırlıklı olacak.

Kocaeli Kartepe'de fizibilitesini yaptığımız bir otel projesi var. Satın alma aşamasında ise Maltepe Dragos tarafında home ofis tarzı bir yapı inşaatımız başlayacak. Üç sene sonra Ataşehir'in önüne geçecek bir proje olacak. Çünkü Ataşehir'de manzara yok. Bunun dışında Bağdat Caddesi'nde kentsel dönüşüm projelerimiz devam ediyor." dedi.


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (2202) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?