Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
Okul yemekhaneleri mercek altında
  • Okul yemekhaneleri mercek altında
  • Okul yemekhaneleri mercek altında
  • Okul yemekhaneleri mercek altında

Okul yemekhaneleri mercek altında

18 Aralık 2012 Salı Saat 09:24

Sağlık

Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Ekipleri daha önce ruhsatlandırdıkları yemek üretim faaliyetinde bulunan okul yemekhanelerini gıda ve hijyen yönünden mercek altında tutuyor.

Eğitim yuvalarında öğrencilerin daha sağlıklı ve daha dengeli beslenmesini önemseyen Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, gıda işletmelerine yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor. İlçedeki okullardan bünyesinde yemek üretim faaliyetinde bulunan yerlere yönelik denetimlerde gıda ve hijyene önem veren müdürlük ekipleri, gıda ve çevre mühendisleri ile birlikte denetimlerini sıklaştırdı.

 

Denetimleri periyodik olarak gerçekleştirdiklerini belirten Ruhsat ve Denetim Müdürü Semra Begeç, "Komisyon üyelerimizle beraber ruhsat verdiğimiz işyerlerini tek tek kontrol ederek yerinde inceleme yapmaktayız. Öğrencilerimizin sağlıklı bir eğitim dönemi geçirmesi adına işyerlerinin gıda ve hijyen koşullarına uygunluğunu konusunda işyeri sahiplerinin de gereken hassasiyeti göstereceklerine inancımız tamdır. Bunu da gerçekleştirdiğimiz denetimlerle sağlamaktayız" dedi.


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (1803) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?