Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
Kartepe´de hem yürüdüler hem golf oynadılar
  • Kartepe´de hem yürüdüler hem golf oynadılar
  • Kartepe´de hem yürüdüler hem golf oynadılar
  • Kartepe´de hem yürüdüler hem golf oynadılar

Kartepe´de hem yürüdüler hem golf oynadılar

01 Ekim 2012 Pazartesi Saat 11:45

Sağlık

Kartepe Belediyesi tarafından hayata geçirilen Ekolojik Sağlıklı Yaşam Köyü Ketenciler Projesinin daha geniş kitlelere tanıtılması amacıyla hafta sonu Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile yürüyüş tutkunlar

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık'ın ev sahipliği yaptığı Ketenciler Köyü Golf Kulübü'nden start alan yürüyüş ardından yürüyüş tutkunları golf oynadı. Yürüyüş ve ardından gerçekleşen golf keyfine Bam Teli programının yapımcısı Tayfun Talipoğlu da katıldı.

 

TAYFUN TALİPOĞLU YÜRÜYÜŞTE

 

Belediye Başkanları Karaosmanoğlu ve Karabalık ile sporseverlerin, bu hafta sonundaki adresi Kartepe Ketenciler Köyü yakınındaki ormanlık parkur oldu. Kartepe Golf Kulübü sahasından başlayan ve meşe ağaçları arasından devam eden yaklaşık 4.5 kilometrelik yürüyüş ısınma hareketleriyle başladı. Başkanlar Karaosmanoğlu ve Karabalık ile yürüyüş severlere, Kocaeli Büyükşehir Beleidyesi Başkan Danışmanı Ömer Polat, TEMA Vakfı Temsilcisi Nermin Tol ile uzun yıllardır televizyonların en çok izlenen programlarından biri olan Bam Teli'nin yapımcısı Tayfun Talipoğlu da eşlik etti.

 

HERKES GOLF OYNAYABİLİR

 

Ketenciler yolu üzerindeki golf kulübünün sahasında ısınma hareketleriyle start alan yürüyüş öncesinde tesisin sahibi Turhan Çelik tarafından spor severlere golf sporu hakkında bilgi verildi. Çelik, 2 yıldır faaliyette bulunan ve yaklaşık 130 dönüm arazi üzerine kurulu golf tesislerine tüm Kocaelilileri beklediklerini söyledi. Çelik, golfun herkesin kolaylıkla yapabileceği bir spor olduğunu dile getirdi. Kartepe Belediye Başkanı Karabalık da, Başkan Karaosmanoğlu, televizyoncu Talipoğlu ve yürüyüş severleri, böyle güzel bir atmosferde misafir etmekten büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.

 

İNSANLAR SPORLA YAKINLAŞIYOR

Bir kez daha Kocaeli'ne gelmekten ve Başkan Karaosmanoğlu ile buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Tayfun Talipoğlu da, ''Sosyal medyanın ve televizyonun insanları uzaklaştırdığı, yabancılaştırdığı bir dönemde böyle sosyal faaliyetlerle insanların bir araya gelmesi çok güzel. Kocaeli'nin her köşesinde spor yapılacak alanlar bulunduğunu memnuniyetle görüyorum'' ifadesini kullandı.

 

UÇAKTA PİLOTLAR ANONS EDİYOR

Kocaeli'ni ve Kocaeli'nde yapılanları anlatmaya programın bir saatlik süresinin yetmeyeceğine değinen ünlü televizyoncu Talipoğlu, ''Kocaeli'ni saatlerce anlatabilirim. Buradaki bu tablo beni çok etkiledi. Burada son derece keyifli bir ortam var. Uçakla İzmit Körfezi'nin üzerinden geçerken, pilotlar bile artık Türkiye'nin en temiz körfezinin üzerinden geçiyoruz diye anons ediyor'' şeklinde konuştu.

 

SPORUN ALT YAPISI OLUŞTU

Kartepe'den yürüyüşe katılan sporseverler ve Tayfun Talipoğlu ile birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek konuşmasına başlayan Başkan Karaosmanoğlu, ''Bu yürüyüşlere dokuz yıldır, yaz-kış demeden ve hiç aksatmadan devam ediyoruz. Sadece spor yapmıyoruz, çevreyi tanıyoruz, kenti öğreniyoruz, tanışıyoruz, sosyalleşiyoruz. Kocaeli'nde her sporu yapabilecek alt yapıyı oluşturduk. Kocaeli, her açıdan yaşanabilir bir kent haline geldi'' açıklamasını yaptı.

 

BAŞKANIN ATIŞLARI ALKIŞ ALDI

Isınma hareketleriyle başlayan ve meşe ağaçları arasında yapılan yürüyüşle devam eden yaklaşık bir saatlik sporun ardından Başkanlar Karaosmanoğlu ve Karabalık ile televizyonculuğun duayen isimlerinden Talipoğlu, golf oynadı. İlk kez golf oynamasına rağmen, öğrendiği atış stillerini çok iyi uygulayan ve uzun mesafeli atışlar yapmayı başaran Başkan Karaosmanoğlu, sporseverlerden alkış aldı. Golfun çok güzel ve dinlendirici bir spor olduğunu dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, bu sporun kente yayılması için yatırımcıları teşvik edilmesi gerektiğini vurguladı.


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (1897) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?