Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
Çevre Günü Kartepe´de de Kutlandı...

Çevre Günü Kartepe´de de Kutlandı...

06 Haziran 2012 Çarşamba Saat 18:35

Sağlık

5 Haziran Dünya Çevre Günü, Kartepe İlçesinde çevre yürüyüşü ardından Derbent Meslek Yüksek Okulu Bahçesinde düzenlenen törenle kutlandı.

Hafta etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren okul ve öğrencilere de ödülleri verildi.

 

Kartepe İlçesi'ndeki 5 Haziran Dünya Çevre Günü, ilçe protokolü ve ilköğretim okullarının oluşturduğu kortej eşliğinde Derbent'te düzenlenen çevre yürüyüşü ile start aldı. Kartepe Belediyesi Çocuk Mehteran Takımı öncülüğünde ellerinde dövizlerle çevreye karşı duyarlılığını sergileyen miniklere Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Bülbül, Kartepe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cansız, daire müdürleri, Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Ekibi ve öğretmenler eşlik etti. Kortej, Derbent Meslek Yüksek Okulu Bahçesi'nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ardından Kartepe Belediyesi Çocuk Mehteran Takımı ile Kartepe Belediyesi Anadolu Halk Dansları Topluluğu'nun gösterilerini ilgi ile izledi.

 

Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü İlknur Şakar, dünyada ve ülkemizde çevre korumacılığımım yaygınlaştırılması, çevresel kalitenin iyileştirilmesi ve aktif katılımın sağlanması amacıyla kutlanan 5 Haziran Çevre Günü'nün önemine değindiği konuşmasında, "Biz bu görev bilinci ile Kartepe'de bulunan 52 okulda toplam 8 bin öğrenciye, bin kursiyer hanıma geri dönüşümün önemi hakkında eğitim verdik. Bütün mahalle ve köylerden yaklaşık 15 bin ton ambalaj atığı, 2820 kilogram atık pil, bin litre bitkisel atık yağ, 3328 kilogram elektronik atık toplayarak bu atıkların doğaya karışmasını engelledik. Atık plastik kapak kampanyası başlatarak hem binlerce yıl doğada yok olmayan plastiğin geri dönüşümünü sağladık hem de elde ettiğimiz gelir ile ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye temin ettik" dedi.

 

Çevre günü kutlamaları ödül töreni ile devam etti. İlköğretim okulları 1 ve 5. Sınıfları arasında düzenlenen resim yarışması, 6 ve 8. Sınıflar arası şiir yarışması, ortaöğretim öğrencileri arasında kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kartepe Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği "Atık Pil Toplama Yarışması"nda dereceye giren okullara ödüllerinin verilmesi ardından tören sona erdi.


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (1606) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?