Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
Tarihçi Orhan Koloğlu, Kitap Yazarak Mutlu Oluyor...

Tarihçi Orhan Koloğlu, Kitap Yazarak Mutlu Oluyor...

11 Mayıs 2012 Cuma Saat 18:07

Kültür Sanat

Rıdvan Şükür, Osman İkiz tarafından kaleme alınan Dünya’ca ünlü fotoğrafçı Lütfi Özkök’ün hayatını anlattığı kitabı Orhan Koloğlu’na verdi.

Fotoğrafçı arkadaşının hayatının anlatıldığı kitapta 1975 yılında, Bülent Ecevit ve Rahşan Ecevit ile birlikte Stockholm’de yaşadığı günleri anlatan, anları yansıtan fotoğraf karelerinin ve anıların olduğu kitap Orhan Koloğlu’nu bir an olsa da 37 yıl öncesine götürdü.


İsveç- Stockholm NTV muhabiri Osman İkiz, doğa sporcusu ve dağcı Rıdvan Şükür’e Orhan Koloğlu’na ulaştırması için vermiş olduğu, “Rüzgarların yolunda” isimli kitap dost ziyaretinde ulaşmış oldu. Sık sık buluşup sohbet eden dostlar, tarih sohbetlerinden keyif alıyorlar.


Lütfi Özkök adı dünyanın en önemli gazetelerinde, dergilerinde yayımlanan yazar portrelerinin altındaki imzasından tanınıyor, İsveç- Stockholm’de bulundukları sırada bu meslektaşı foto muhabiri arkadaşı paylaştıkları anıların kitaplaştırılmasından dolayı mutlu olduğunu belirten Koloğlu, güzel olan güzelliklerin unutulmamasıdır dedi. Yeni kitap çalışmalarına devam eden Koloğlu bir yandan da yeni yayına çıkan tarih kitaplarının, tarihin gün yüzüne belgeleri olduğunu belirtiyor.


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (2629) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?