Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
Kartepe Zabıtası´ndan fırın denetimi

Kartepe Zabıtası´ndan fırın denetimi

27 Şubat 2012 Pazartesi Saat 16:25

Sağlık

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçe genelindeki fırınlara yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Denetimlerinde halk sağlığını ön planda tutan Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, ilçe genelindeki fırınları mercek altına aldı. Zabıta Müdürü Selman Çelik beraberinde denetim ekibi ile ekmek üretimi ve satışı yapan işletmelerde gramaj ve hijyen konularında titiz bir uygulama içinde bulundu. Halk sağlığını direk ilgilendiren konularda hassas davrandıklarını belirten Çelik, "Öncelikle fırınlarımızda yaptığımız denetimlerimizi belirlenen periyrotlar halinde aralıksız sürdürmekteyiz. İşletmelerde ekiplerimizle genel temizlik, portör muayeneler, gramaj kontrolleri, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatlarını kontrol etmekteyiz. Evrak eksikliği olan işyeri sahiplerini uyararak en kısa zamanda tamamlamasını istemekteyiz" dedi.

 

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler denetimleri sırasında insan sağlığını olumsuz etkileyecek bir olumsuzlukla karşılaşılmadı. Ekipler sağlıklı ortamlara sahip ve standartlara uygun işletmelere teşekkür ederek denetimlerini aralıksız sürdüreceklerini belirttiler.


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (1612) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?