Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
Yeni yılda Karakadılar’dan ; Demokrasi, Adalet, Barış, Eşitlik Vurgusu...

Yeni yılda Karakadılar’dan ; Demokrasi, Adalet, Barış, Eşitlik Vurgusu...

01 Ocak 2018 Pazartesi Saat 13:25

Siyaset

CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, yeni yıl için yayınladığı açıklamasında “Demokrasi, barış, adalet ve eşitlik duygularının mücadelemizle taçlandığı bir yıl diliyorum” dedi.

2017 yılının OHAL’de geçtiğini vurgulayan Karakadılar, OHAL altında demokrasi,adalet gibi kavramlardan bahsetmenin zor olduğunu ve bu nedenle 2017 yılının iyi niyetli temennilerden uzak bir şekilde sonlandığını söyledi.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ PERÇİNLEMELİYİZ”
2018 yılında demokrasi ve adalet için ilk önce Ocak ayında OHAL’in kaldırılması gerektiğini belirten Karakadılar, “OHAL olduğu sürece demokrasimiz askıda olacaktır. KHK’lar ile ülke yönetilmeye devam ettiği sürece adalet duygusu zedelenmeye devam edecektir. Barış, eşitlik, özgürlük, dayanışma gibi duyguları perçinlemek istediğimiz bir yıl geçirmek istiyor isek öncelikle kutuplaşmayı ve ötekileştirmeyi arttıran OHAL ve KHK’larla ülke yönetiminden vazgeçilmelidir. Ondan sonra temennilerimizi gerçekleştirmeye dönük bir ortam yaratılmış olacaktır” dedi.


“OHAL’SİZ BİR YIL DİLERİM”
Hem toplum hem de siyaset olarak gergin bir yılın geride bırakıldığını söyleyen Karakadılar, “Barış, güven, insan haklarına saygı, adalet adına umutların 2018 yılına kaldığı bir yılı geride bırakıyoruz. Halkımız ve ülkemiz gerilimden son derece sıkıldı. Ancak maalesef iktidar vatandaşlarımızın adalet, temel haklara saygı, barış ve güvenlik taleplerine kulaklarını tıkamaya devam edeceğe benziyor. Ama bizler CHP olarak, halkın vekilleri olarak umutlarımızı yitirmeyecek, halkımız için daha yaşanabilir bir Türkiye’yi inşa etme mücadelemizden geri adım atmayacak ve umutları yeniden filizlendirecek bir 2018 için yolumuza aynı inanç ve kararlılıkla devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


Karakadılar açıklamasında 2018 için OHAL’siz bir yönetim dilerken, ülkenin gerilim ortamından uzaklaştığı, barış ve güven ortamının yeniden tesis edildiği, demokrasi ve adalet duygularının yeniden filizlendiği, tüm vatandaşların yüzünün güldüğü bir yıl olmasını temenni ettiğine de yer verdi.


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (857) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?