Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
CHP KARTEPEDE KIRGIN KONGRE

CHP KARTEPEDE KIRGIN KONGRE

03 Aralık 2017 Pazar Saat 20:01

Siyaset

CHP Kartepe İlçe Örgütü Kongresi bugün yapıldı. İki adayın yarıştığı kongrede sandıktan Cumhur Karakadılar çıktı

CHP Kartepe İlçe Örgütü Kongresi Uzunçiftlik Kültür Merkezi’nde bugün gerçekleşti. Mevcut Başkan Cumhur Karakadılar yeniden aday olurken Beyhan Korkmaz da rakip olarak yarıştı.

Kongreye,  CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Genel Başkan Danışmanı Cuma Karavar, CHP Kocaeli Milletvekillleri Fatma Kaplan Hürriyet, Tahsin Tarhan ve Haydar Akar,CHP eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, CHP Kocaeli eski Başkanı Ferhan ŞensoyCHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, CHP Kartepe İlçe Başkan Adayı Beyhan Korkmaz, CHP İzmit İlçe eski Başkanı Selman Yıldırım,CHP Yöentim Kurulu üyesi Hüseyin Acurman katıldı.

Kongrenin ardından yapılan oylamada 169 kişi oy kullandı. Oy kullanma işleminin ardından açılan sandıkta Beyhan Korkmaz 50 oy alırken Cumhur Karakadılar 118 oy alarak güven tazeledi. Oylamada bir geçersiz oy çıktı.

BLOK LİSTE İLE YAPILDI

Saat 1’de başlayacağı bildirilen kongre 1 saat geç başladı. Kongrede partinin en yaşlı üyesi Sabri Kılıç’a, genç üye Yasin Çakmak ve partinin bütün organizasyonlarına katılan Recep Dinçer plaket ile ödüllendirildi. Seçimin blok liste mi yoksa çarşaf liste ile mi yapılacağı oylandı. CHP’nin tüzüğüne göre çarşaf liste olması gerekirken oy birliğiyle blok liste ile yapılmasına karar verildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile kongre başlatıldı.

Listeler belli oldu

BEYHAN KORKMAZ’IN LİSTESİ


İlçe Yönetim Kurulu Asil

Burhan Kaya, Cengiz Şengül, Fatih Harbi, Hacer Çakmak, Hasan Çatan, Latif Akbulut, Mehmet Kuş, Murat devrim, Mustafa Tüzer, Muzaffer Kaplankıran, Nilay Kurtuluş, Rana Tunçberk, Semahat Öztürk, Yalçın Öner, Yasemin Kıran, Yasin Yılmaz

İl Kurul Delegeleri

Ayfettin Dede, Beyhan Korkmaz, Birkan Özdemirli, Cemil Saraç, Cengiz Şengül, Cumhur Karakadılar, Çetin Doyuran, Davut Demir, Efrail Dede, Erdal Baş, Erkan Nöroğlu, Fahrettin Aktaş, Ferhan Şensoy, Gafur Gümüş, Gürsel Karahan, Hakan Bekir, Harun Dündar, Harun Güneş, Hüseyin Balseçen, Hüseyin Koçak, İdris Demirci, İsmail Şişman, Kenan Fidan, Mehmet Demirel, Musa Övünç, Mustafa Sarı, Muzaffer Kaplankıran, Münir Sakarya, Orhan Alanlar, Ramazan Sanem, S. Demir Şengül, Şinasi Yıldız, Yalçın Öner

Cumhur Karakadılar’ın Listesi

Yönetim Kurulu

İsmail Akbal, Seval Akyüz, Hasan Cebeci, Cihan Çakır, Ayla Demir, Ferda Gözütok, Perihan İmamoğlu, Tuncer Karaca, Saim Keskin, Nuray Kılıçaslan, Şerafettin Kırmızı, Sercan Yalçın Matur, Murat Tevfik Mayda, Dilek Mutibayraktaroğlu, Oruç Kadir, Hayati Versan

İl Delegeleri

Cem Acar, Necdet Akbar, İsmail Akbal, Latif Akbulut, Nurhan Aksoy, Hami Akyıldız, Erol Bayrak, Hakan Bekil, Nurdoğan Çalışkan, Çetin Doyuran, Alper Gümrük, Gaffur Gümüş, Harun Güneş, Kadir Hallaç, Perihan İmamoğlu, Cumhur Karakadılar, Fatma Deniz Karamert, Saim Keskin, Hüseyin Koçak, Musa Koşar, Turgut Kotil, Musa Övünç, Hamza Özcan, Hakan Saltık, Bülent Sarı, Ahmet Sarı, Elif Seret, Sabri Soyer, Ferhan Şensoy, Alaaddin Tekin, Sabri Yıldız, Cemal Yıldız, Erhan Zoboğlu

Bayan adayla daha başarılı oluruz

CHP Kartepe İlçe Örgütü adayı Beyhan Korkmaz, Kartepe’de bir bayan adayla daha başarılı olunacağını belirterek,“Kartepe’de bir bayan adayla daha başarılı olacağımızı düşünüyorum. Cumhur Karakadılar’ın başarısız olduğunu söylemiyorum. Bunun bir bayrak yarışı olacağını düşünüyorum. Gazetelerde çıkan haberlere bir göz atalım. Bakıyoruz gazeteler yazmış ‘Üye sayısını artıramayan başkanlar yeniden aday’ gibi haberler var. Ben bunlara katılmıyorum. Aslında baktığımızda rakiplerimiz çok hatalar yapıyor. Yalandan beslenen bir yönetim var. Erkekler kahvelere gidiyor, çalışma yapıyorlar ama kadınlar evde. Bana yetki verirseniz eğer bunu değiştirebiliriz” dedi.

İkinci kötü partiyiz

Korkmaz, Başiskele Belediyesi’nden sonra CHP olarak ikinci kötü parti olduklarını ifade ederek,” CHP olarak AKP’ye karşı Büyükşehir ile birlikte 13-0’ız. Başiskele’den sonra ikinci kötü partiyiz. Bunun sebeplerini düşünmeliyiz. Listemi hazırlarken çok sıkıntı yaşadım. Lütfen görev almak için yarışın. Yine bir başka haber var. ‘Kartepe’de rakip yok. Kurban olarak Beyhan Korkmaz seçilmiş’ diye. Eğer bir kurban aranacaksa ben partim kurban olmaya hazırım” diye konuştu.

İlla kadın başkana ihtiyaç yok

CHP Kartepe İlçe Örgütü Başkanı Cumhur Karakadılar, kadın çalışması için illa kadın başkana ihtiyaç olmadığını belirterek ”Kadın mücadelesine gönülden inanıyor ve destek veriyorum. Bayan arkadaşımızın söylediği her lafın altına imzamı atıyorum. Ama kadın çalışması için illa kadın başkana ihtiyaç yok. Geçen hafta kadınlarımızla genele başkana gittik” dedi.

Hedef Kartepe 2019

Karakadılar, konuşmasının devamında şöyle dedi: “ 3 yıldır ilçe başkanıyım Olağünüstü kurulla geldim. İlk yıl öyle geçti, ikinci yıl geçti ama nasıl geçti? Bayan arkadaşımızın söylediği gibi zor bir bölgedeyiz. Ama şu gençleri ve bayanları gördükten sonra hedef Kartepe 2019. Hedefimizden şaşmadık. Atatürklü kalpaklı bayrağı Kartepe Belediyesi’nin önüne asmaya ant içtik.

Hüseyin Üzülmez’e teşekkür ediyorum

Belediyeye o kadar hizmet ettik ki belediye bize teşekkür etti. Envanterlerindeki araçları bile bilmiyorlar. Hüseyin Üzülmez’e tek bir yönden teşekkür ediyorum. Malum dönemde bize salon verilmiyordu. Kendisi  bize bu konuda hiç sıkıntı yaşatmadı.

Tekrar yetki istiyoruz

Tekrar yetki istiyoruz. Biz Kartepe’ye yemin ettik d e geldik. Geri dönmeyeceğiz. Bugünden itibaren Kartepe’de siyasi görüşü ne olursa olsun, milletvekili adayı olmak isteyen örgütle çalışmak isteyen herkese kapımız açık. Hep beraber hedefe kitlenirsek 2019’da Kartepe’yi alırız arkadaşlar”dedi.

Artık cumhurbaşkanını seçmek önemli

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “artık cumhurbaşkanını seçmenin önemli olduğunu söyleyerek, “Önemli olan 2019’daki seçimlerde birinci öncelikli seçim cumhurbaşkanlığı seçimleridir. Bu seçimde kimi seçeceğimiz çok önemli. Bakın CHP’yi, AKP’yi, MHP’yi, İYİ Partiyi iktidar yapmak önemli demiyorum. Artık Cumhurbaşkanını seçmek önemli. Çünkü kimi çıkarırsak Türkiye’yi yönetme şansımız olmayacak. Bir adayı çıkarıp onun başkan olması konusunda çaba sarf edeceğiz. Bir tarafta tek adamlığı, faşizmi, diktatörlüğü savunan bir zihniyet var. Bu zihniyet hak ve özgürlükler, demokrasiye adalete karşı. Diğer tarafta da parlamenter rejimi, cumhuriyeti savunan, adaleti savunan vatandaşların oluşturduğu bir kitle olacak. Demokrasi bloğunun en büyük partici CHP’dir. İçimizden çıkacak” diye konuştu.

190 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 17 kişilik yönetim kurulu ve 33 il delegesi belirlenecek.


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (848) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?