Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
Karakadılar; “Çile binasına; cebinizde para, elinizde sefer tası ile gelin”

Karakadılar; “Çile binasına; cebinizde para, elinizde sefer tası ile gelin”

24 Kasım 2017 Cuma Saat 21:02

Güncel

CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar Kartepe Kaymakamlığı’nın önünde düzenlediği basın açıklamasında; “Kartepe Kaymakamlık binası bir hizmet binasından çok çile deryası olmuştur.

Vatandaşa hizmet amacıyla yapılan bir binanın, vatandaşa çile olmasının adı vahamettir. Bu bir abartı değildir. Çile binasına; cebinizde para, elinizde sefer tası ile gelmeyi unutmayın. Aman ha yolda kalırsınız” dedi.
Kartepe Kaymakamlığı’nın kent meydanında yapılan binası önünde ki basın açıklamasına meclis üyeleri Nilay Merttürk, Hilmi Selçuk’un yanı sıra ilçe yöneticileri Saim Keskin, Ferda Gözütok ve Gençlik Kolları Başkanı Cihan Çakır katıldı.

“EGOLAR TATMİN EDİLSİN DİYE, HALK ÇİLE ÇEKEMEZ”
Karakadılar açıklamasında; “Akılsız Başın Derdini Ayaklar Çeker” atasözü burada maalesef ki “Akılsız Başın Derdini Vatandaş Çeker” anlamına büründü. İyi düşünmeden verilen kararların sonucunda, yorulan, derdi çeken yine maalesef biz vatandaşlar oluyoruz. Sırf birileri tatmin olsun, siyasi rant sağlasın diye henüz tamamlanmamış bir kurum binasını hizmete açmak icraat değildir. “Oldu bitti, maşallah” modeli ile “Biz seçim vaatlerimizi yerine getiriyoruz” sözleriyle egolar tatmin edilerek, halk çile deryasında boğulmaya terk edilemez” ifadelerini kullandı.

“ÇİLE BİTMEMİŞ, AKSİNE AYYUKA ÇIKMIŞTIR”
“Resmi bir kurumda internetin olmayışı tüm işlemlerin aksamasına neden olmuş, engelli rampasına verilen yağmur gideri engelli vatandaşların ulaşımını sıkıntıya sokmuştur” diyen Karakadılar; “Çile bitmemiş, bina içinde yanlış tesisattan kaynaklı su baskınları işi ayyuka çıkarmıştır. Kaymakamlık Binasında yapılan Atatürk Büstü ’nün boyutu ise bir ilçenin kimliğini gösteren bir binaya yakışmamıştır” şeklinde konuştu.

“GERÇEK ANLAMDA BİR FİYASKO”
“Ve en önemlisi de ulaşım çilesi gerçek anlamda bir fiyaskodur” sözleri ile konuşmasına devam eden Karakadılar; “ Kaymakamlık, Nüfus, Tapu Müdürlüğü’nde görevli memurlar ve vatandaşlar eğer özel araç sahibi değillerse, işi acilse ancak 20 – 40 TL gibi bir ücret ödeyerek kaymakamlığa ulaşabilecekler. Sarımeşe ve Köseköy hattında oluşturulan ring hattından Eşmeli ve Uzuntarlalı halkımız faydalanamayacak ya da iki vasıta ile gelmek zorunda kalacak. E.5 karayolundan Köseköy'e girişin kapatılması, kent meydanına giden ana arterlerden birinin kapalı olması da çilenin diğer bir adı” dedi.

“VATANDAŞ SEFER TASI İLE Mİ GELSİN?”
Karakadılar; “Nüfusta, Kaymakamlıkta uzun süre beklemek zorunda kalan ya da başka bir kurumda işi uzayan vatandaşlar için bekleme salonu da bulunmamaktadır! Yemek gibi doğal ihtiyaçlarını karşılayacak bir yerin olmadığını da dile getirerek tekrar soruyoruz, “Vatandaş bu binaya gelirken sefer tası ile mi gelsin? Bu bitmemiş binada halka hizmet edemezken sırf görüntü vermenin manası ne? İbadetlerini yerini getirmek isteyen vatandaşlarımız için mescit yapılmaması işin çile defterine bir çeltik daha eklemiştir Vatandaşa bu çileyi çektirmenizin sebebi tam olarak nedir? Açıklayın” dedi.

“BU MİMARİ SELÇUKLU’NUN GERİSİNDE KALMIŞTIR”
“Selçuklu mimarisinden yola çıkılarak yapılan bu bina mimari olarak da Selçuklu ’ya benzememiştir” diyen Karakadılar; “Hatırlatmak isteriz ki, Selçuklu mimarisinde halkın rahatlığı esas alınan bir mimari ön plandadır. İşçilik ve malzemesi ile de dünya mimarisine örnek olmuştur. Bu bina ne işçilik ne malzeme ne de yapısal olarak Selçuklu mimarisinden esinlenmemiş ayrıca modernlik ve işleyiş adına sınıfta kalmıştır” ifadelerini kullandı.

Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (1407) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?