Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
KARTEPE MECLİSİ KÖSEKÖY BATTI ÇIKTIYI KONUŞTU

KARTEPE MECLİSİ KÖSEKÖY BATTI ÇIKTIYI KONUŞTU

03 Ekim 2017 Salı Saat 18:20

Güncel

Kartepe Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısında 13 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

ÜZÜLMEZ; CHP LİLERE HESAP CERDİ


Kartepe Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis oturumunda 13 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. CHP Grubu Köseköy Battı-Çıktı projesiyle ilgili yazılı önergesine detaylı açıklama yapan Başkan Üzülmez “Köseköy Mevkii Battı-Çıktı projesine başlanıldı. Çalışmalar D-100 karayoluna cephe bölümde yolun darlığı ile ilgili tespitlerimiz oldu. Bölge esnafımız ve sakinlerimiz ile birlikte, şahsım, Büyükşehir Belediye Başkanım, karayolları ve teknik uzmanlar olmak üzere toplantı ve yerinde inceleme yaptık. Bölge sakinlerimizin taşıdığı hassasiyeti bizde taşıyoruz. Alternatifli çözüm önerilerimiz var. Düzenleyici ve düzeltici projelerimiz hazırlanıyor. En kısa zamanda bölge esnafımıza ve sakinlerimiz ile bilgilendirme toplantısı yapacağız. Hem mevcut sıkıntı giderilecek hem de imar revizyon planlarımızı da göz önünde bulundurarak D-100 karayolu ve Sapanca yolu güzergahı ticari banda dönüştürülerek değeri arttırılmış oldu” dedi.

UZUNTARLAYA SPOR TESİSİ
Uzuntarla Mahallesi’nde yapımı planlanan futbol sahası hakkında ki sözlü önergeyi de cevaplayan Başkan Üzülmez “Doğrudur. Vaatlerimiz arasında da Uzuntarla Mahallemizde planlanan spor sahası vardı ve biz bu yatırımın daha da büyüterek Kadın Sosyal Yaşam Merkezi yapmayı planlamıştık. Ancak mahalle sakinlerimizin, muhtar ve meclis üyelerimizin isteği doğrultusunda bu proje yerine Düğün Salonu, Mahalle Konağı-Kültür Merkezi beklentisi oldu. Kültür Merkezi yapılacak. Yenilenmesi gereken futbol sahası yerine de yine büyük düşündük. Büyükşehir Belediyemizle ortak protokol ile çok daha fonksiyonel Kamp ve Eğitim Merkezi projesini geliştirdik. Hedef ve kapsam büyüdüğü için hazineden 30 bin metre kare ilave yer istedik. Yer tahsisi tamamlandıktan sonra süreç hızlanacak” açıklamasında bulundu.

İKİNCİ BİRLEŞİM
Kartepe Belediyesi Ekim ayı meclis gündeminde yer alan Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan İmar Revizyon Planı revizyon itirazlarının komisyonda görüşülmesi için oy birliği ile bir ay ek süre verildi. Meclis gündeminde ki “2018 Mali Yılı Performans Programı Taslağı” ve “2018 Mali Yılı Bütçe Taslağı” maddeleri Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi. Meclisin son gündem maddesi olan Acısu Futbol Sahasının tahsis konusu oy birliği ile kabul edildi. Kartepe Belediye meclisinin Ekim ayı toplantısının 1’nci birleşimi kapatılarak, 2018 Mali Yılı Performans Programı ve 2018 Mali Yılı Bütçesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu Raporlarının görüşülmek üzere 2’nci birleşim 13 Ekim 2017 Cuma günü saat 10.00’da Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde yeniden toplanmasına karar verildi.


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (532) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?