Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
ÜLKENİN EN KÖKLÜ PARTİSİDİR

ÜLKENİN EN KÖKLÜ PARTİSİDİR

09 Eylül 2017 Cumartesi Saat 11:01

Siyaset

CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar partisinin kuruluşunun 94’üncü yılı ile ilgili açıklama yaptı.

CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar partisinin kuruluşunun 94’üncü yılı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi, ayrıcalıkları olan, ulusal mücadele içinde doğmanın, Atatürk tarafından kurulmanın onurunu taşıyan Türkiye'nin en köklü partisidir” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar partisinin kuruluşunun 94’üncü yılı sebebiyle yazılı bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Karakadılar açıklamasında, “Cumhuriyet Halk Partisi, ayrıcalıkları olan, ulusal mücadele içinde doğmanın, Atatürk tarafından kurulmanın onurunu taşıyan Türkiye'nin en köklü partisidir. Kuvay-ı Milliye ruhuyla dünya lideri Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurularak, Türkiye’de aydınlanmanın yolunu açan Cumhuriyet Halk Partisi’nin neferi olmanın, ülkemize ve halkımıza hizmet etmenin onuru ve gururunu yaşıyorum” sözlerini kullandı.

DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜKLER

Milli mücadelenin omurgasını oluşturarak, devlet kuran parti CHP, Cumhuriyet tarihi boyunca büyük dönüşümlerin öncüsü olmuştur diyen Karakadılar, “ Cumhuriyet Halk Partisi, ayrıcalıkları olan, ulusal mücadele içinde doğmanın, Atatürk tarafından kurulmanın onurunu taşıyan Türkiye'nin en köklü partisidir. CHP, Anadolu aydınlanmasının, demokrasinin, sosyal demokrasinin, laikliğin, çağdaşlığın, Türkiye'nin bağımsızlığının ve bölünmez bütünlüğünün, direnişin ve devrimin partisidir. CHP Türkiye'de hukukun, çoğulcu demokrasinin ve özgürlüklerin kurumsallaşması, kökleşmesi, ülkemizin zenginleşmesi, yurttaşlarımızın refahı ve mutluluğu için yoluna devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

KARARLILIĞIM DEVAM EDECEK

Cumhuriyete yönelik tehditler karşısında çelikten bir kale oluşturan CHP’ye, demokrasinin, rejimin ve ülke topraklarının ciddi tehlike içinde bulunduğu günümüzde her zamankinden fazla ihtiyaç duyulmaktadır diyerek sözlerine devam eden Karakadılar, “İçinden geçtiğimiz kritik süreçte, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına ve rejime yönelik tehlikeler için bu gün gelinen noktada sorumluluk artık hepimizindir. Toplumsal barışımıza yönelen tehditler, Cumhuriyetin sağlam temelleri karşısında yıkılacaktır. İlkelerine gönülden bağlı ve her zaman önce Türkiye diyen milyonlarca yurttaşımızın verdiği güçle ülkemiz koymuş olduğun çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkma hedefine mutlaka ulaşacaktır. CHP birlik ve bütünlüğümüzü korumak, demokrasimizi güçlendirmek ve sosyal adaleti tam anlamıyla sağlamak için Atatürk’ün aydınlattığı yolda büyük bir azim ve kararlılıkla yürümeye devam edecektir” diye konuştu.


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (607) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?