Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
FETÖ ile mücadele devam edecek

FETÖ ile mücadele devam edecek

05 Eylül 2017 Salı Saat 20:55

Güncel

Kocaeli Adliyesi personeli ve Kocaeli Barosu avukatları, Kurban Bayramı tatilinin ardından ilk iş gününde bayramlaştı. Bayramlaşmada konuşan Başsavcı Mehmet Ali Kurt, “FETÖ ile mücadelemiz devam edecek”dedi

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı ve Kocaeli Baro Başkanlığı yeni adli yılı açılışı bu sabah Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından başladı. Gerçekleştirilen törenin ardından Kocaeli Adliyesi Hakim ve Savcı Yemekhanesi’nde gerçekleştirilen bayramlaşma törenine, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Başsavcı Vekili Erdal Yücel, Adalet Komisyon Başkanı Muhittin Paça, Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe,  Kocaeli Baro Başkan Yardımcısı Nuri Almaz, hakimler, savcılar, adliye personeli ve avukatlar katıldı.

FETÖ İLE MÜCADELEYE DEVAM

Bayramlaşma töreninde konuşan Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt,” Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir. ” Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik, laik , sosyal ve üniter yapısını, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü ve hukuk düzenini korumak, yargının en vazgeçilmez sorumluluğudur. Bu bağlamda; Yargı Teşkilatı olarak , FETÖ/PDY başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle hukuk sınırları içinde sonuna kadar mücadele etme kararlılığımız devam etmektedir.

HERKES EŞİTTİR

Yargının bağımsız, tarafsız ve adil olması kişilerin kendini güvende hissetmesini sağlayacağı gibi sosyal barışın, güven ve huzurun da teminatı olacaktır. Devlet hukuka saygılı olduğu, hukuk da insanları özgürleştirdiği oranda meşrulaşır ve güç kazanır. Hukukun üstünlüğüne yaslanan bir devlette, hiç kimse hukukun ne üstünde ne de altındadır, yalnızca içindedir. Hukukun karşısında herkes eşittir. Hak sahibine hakkını geciktirmeden en kısa sürede teslim edebilmenin verdiği iç huzuru biz adalet mensuplarının tek hedefi ve amacı olmalıdır. Hukukun üstünlüğü ve Demokratik Hukuk Devleti ilkelerinin gerçekleştirilmesine hizmet eden, adaletin doğru ve makul süre içerisinde tecellisi için var güçleri ile çalışan tüm meslektaşlarıma ve fedakar çalışma arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. 2017-2018 Adli Yılının Adliyemize, Baromuza , İlimize ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (302) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?