Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
Yönetim için 50 isim aday

Yönetim için 50 isim aday

26 Ağustos 2017 Cumartesi Saat 10:10

Siyaset

AK Parti’nin ilk kongresi yarın başlıyor. Tek listeli olacak kongrede Mustafa Kocaman’ın karşısına aday çıkmaması bekleniyor. Yönetim içinse 50 kişi başvuru yaptı

AK Parti’de 4 Temmuz’da başlayan kongre sürecinde delege seçimlerinin ardından ilk ilçe kongresi yarın Kartepe’de gerçekleştirilecek. Tüzükteki 3 dönem kuralına takılan İlçe Başkanı Hasan Kandaz’ın aday olamayacağı kongrede, 10 Ağustos’ta yapılan temayül yoklamasında aday adayı olan ve temayülden çıkan 13 isim arasından İl Teşkilat Başkanı Mustafa Kocaman aday olarak belirlendi. Tek listeli olması beklenen kongre, yarın saat 11.00’de Hergeleci İbrahim Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

KUCAKLAYICI LİSTE

AK Parti’nin ilk ilçe kongresi olan Kartepe’de tüm hazırlıklar yapıldı. İlçenin adayının genel merkez tarafından belirlenmesinin ardından ilçe yönetimine girmek isteyen partililer ilçedeki oluşturulan havuza başvurularını yaptı. Yaklaşık 50 kişinin havuza özgeçmişlerini bıraktığı öğrenilirken, Kocaman ile başvuru yapmadan görüşen partililerde olduğu belirtildi. Kocaman, listesini havuzdaki isimler ve kendisiyle birebir görüşen isimlerden oluşturacak. Kocaman’ın hedefi, büyük bir coğrafyaya sahip olan Kartepe’yi kucaklayan bir liste yapmak.

KANDAZ VEDA EDECEK

Kongre yarın saat 11.00’de Hergeleci İbrahim Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek. Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımı ile yapılacak olan kongrede 25 ilçe yöneticisi ve 42 il delegesi belirlenecek. 400 seçilmiş 31 delegenin oy kullanma hakkı olduğu kongrede ikinci bir listenin çıkmaması bekleniyor. Katılımın yüksek olması beklenen kongrede, Hasan Kandaz da veda konuşması yapacak.


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (532) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?