Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
KARTEPE’NİN TALEBİ: HASTANE

KARTEPE’NİN TALEBİ: HASTANE

12 Haziran 2017 Pazartesi Saat 09:10

Sağlık

Her geçen gün büyüyen, nüfusu artan Kartepe’de eksikliği en çok hissedilen devlet kurumlarının başında Devlet Hastanesi geliyor.

Arslanbey Muhtarı Sedat Topal, 32 muhtarla birlikte vatandaşın bu talebi için yetkililerle görüşmeye hazırlanıyor. Topal, “Yetkililer, bize ‘İzmit yakın, oraya gidilir’ diyor, bu yatırıma sıcak bakmıyor. Evet Köseköy İzmit’e yakın. Ancak, Eşme, Sultaniye gibi yerler de Kartepe’de. Üstelik, Körfez’de hastane binasını belediye yapıyor. Kartepe’nin farkı ne?” diye yetkililerin anlayış ve desteğini bekliyor.

Nüfusu 120 binlere dayanan, yaz dönemleri bu sayının daha da arttığı Kartepe’de donanımlı bir hastane bulunmuyor. Köseköy İstasyon Mahallesi’nde bulunan Kocaeli Devlet Hastanesi Polikliniği ise, büyük problemlere müdahalede yetersiz kalıyor. Kartepeli vatandaşlar geceleri bir pansuman yaptıramadıklarını, gerektiğinde bir dikiş attıramadıklarını anlatıyor.

“İZMİT YAKIN DİYORLAR”
Kartepeli vatandaşların hastane taleplerini Arslanbey Muhtarı Sedat Topal ile bölge sakinlerinden Ayhan Sakin, tüm vatandaşlar adına dillendiriyor.

Muhtar Topal, bu konudaki talepleri ilettiklerini, ancak çözümü noktasında doyurucu bir yanıt alamadıklarını belirttiler. Topal, “Bize siyasiler  Kartepe, İzmit’e yakın, Hastane ihtiyacı için İzmit’e gidilebilir diyorlar. Kartepe’nin evet Köseköy bölgesi İzmit’e yakın. Ama, Eşme de Kartepe’de, Sultaniye de Kartepe’de. Kartepe’nin İzmit’e uzak o kadar çok yeri var ki. Biz hastane konusunda ısrarcıyız, takipçiyiz. Bu konuyu gündemde tutmak için önümüzdeki günlerde Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanımız Hüseyin Türker ile AK Parti yöneticilerimizi ziyaret edeceğiz. Sorunu aktarıp, yardım isteyeceğiz. Hastane, Kartepe için boşa yatırım değil, bir ihtiyaç” dedi.

SUADİYE ALTINDA 200 DÖNÜM YER
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in de hastane oluşumu için gayret sarf ettiği ancak çözümün Ankara’da olduğu belirtiliyor. Sedat Topal, Başkan Üzülmez’in Suadiye yolu altında 200 dönümlük yeri Kartepe Devlet Hastanesi yapımı için ayırdığını bildiklerini söyledi. 2008 yılında kurulan, yaklaşık 10 yıldır hastane işi çözümlenmeyen Kartepe’de 32 muhtar yakında herkes adına bu talebi daha yüksek sesle gündeme getirecek. Bu arada, çözüm bulunmaması halinde Ayhan Sakin, Ankara’ya yürüyerek ses getirmeyi de düşünüyor.

has.jpg


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (919) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?