Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
Kartepe Bilgievleri 300 Fidan Dikecek

Kartepe Bilgievleri 300 Fidan Dikecek

25 Nisan 2017 Salı Saat 19:21

Eğitim

Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri çocukları çevreye duyarlı çalışmaları ile Kartepe Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çevre bilinci oluşturma ve farkındalık yaratma çalışmalarına katkı veriyorlar.

Belediye ve Tema Vakfı ortaklığı ile yapılan çevre etkinliği kapsamında çocuklar tarafından dikilmek üzere Kartepe Belediyesi bilgievi öğrencilerine 300 adet fidan dağıtıldı.


Çocuklar Doğanın Kıymetini Biliyorlar

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, KBB Başkan Danışmanı  ve Kocaeli TEMA Vakfı Temsilcisi Nermin Tol tarafından bizzat dağıtılan fidanlar  Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri öğrencileri tarafından memnuniyetle karşılandı. Fidanları çocuklara teslim ederken onlarla sohbette eden Tol, “Biz biliyoruz ki, çocuklarımız bir çok yetişkinden daha iyi sahip çıkarak, doğayı seviyor ve koruyor. Bu yüzden onların bilinçli yetişmesi kaynaklarımızın yanlış tüketilmemesi ve korunması açısından çok önemli. Çocuklarımız istekli ve duyarlı. Bu mutluluk verici. Onları kutluyorum” Dedi.  Fidanları teslim alan çocukların,“ Ağaç dik, doğanı koru” projesine katkı sağlamaktan mutlu oldukları gözlenirken, “Biz hem okulumuzda hem de bilgievlerimizde doğanın çok değerli olduğunu ve korumak zorunda olduğumuzu öğreniyoruz. Bu fidanları zevkle dikip, ağaç oluşunu merakla bekleyeceğiz. Büyünce hepimizin bir ağacı olacak.”  Diyerek teşekkür ettiler.


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (831) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?