Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
Kartepe Belediyesi Sağlıklı Nesil Yetiştiriyor

Kartepe Belediyesi Sağlıklı Nesil Yetiştiriyor

14 Nisan 2017 Cuma Saat 08:31

Sağlık

Kartepe Belediyesi ile İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Obezite ile mücadele” programı, ilçe okullarında düzenlenen seminerler ile devam ediyor.

“Sağlıklı beslenen sağlıkla büyür” sloganı ile çalışmalarını yürüten Kartepe Belediyesi, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için eğitim programlarını da aksatmadan sürdürüyor. Bu bağlamda düzenlenen obezite ile mücadele programı kapsamında Kartepe Belediyesi Kültür Müdürlüğü yetkilileri ve İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlık Eğitmeni Gülizar Sertbel, Dürdane Özdilek İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri ile bir araya gelinerek, dengeli beslenme ve çocuklarda kahvaltının önemi konusuna dikkat çekti.


Çocuklara Elmalı Teşvik

Eğitim sonunda Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in gönderdiği ve projenin simgesi olan yeşil elmalar  öğrencilere dağıtılarak sağlıklı beslenme ve meyve tüketimi teşvik edildi.


Dürdane Özdilek İlkokulu yöneticileri de projeden duydukları memnuniyeti dile getirirken Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkililerine teşekkürlerini iletti.


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (762) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?