Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
Kartepe Belediyesi Tuz’a Dikkat Dedi
 • Kartepe Belediyesi Tuz’a Dikkat Dedi
 • Kartepe Belediyesi Tuz’a Dikkat Dedi
 • Kartepe Belediyesi Tuz’a Dikkat Dedi
 • Kartepe Belediyesi Tuz’a Dikkat Dedi
 • Kartepe Belediyesi Tuz’a Dikkat Dedi

Kartepe Belediyesi Tuz’a Dikkat Dedi

31 Mart 2017 Cuma Saat 22:43

Sağlık

Kartepe Belediyesi Kadın Spor ve Yaşam Merkezleri, aşırı tuz tüketiminin insan sağlındaki olumsuz etkileri üzerine “Tuza Dikkat Haftası”nda bir farkındalık programı gerçekleştirdi.

Kartepe İlçesinin birçok farklı noktasında hizmet veren Kartepe Belediyesi Kadın Spor ve Yaşam Merkezleri, bu kapsamda Özdilek Avm’de Kartepeli vatandaşlar için tuza dikkat dedi. Aşırı tuz tüketiminin azaltılması amacıyla bilgilendirmelerin yapıldığı “Tuza Dikkat Haftası” etkinliğine Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Harun Arslan, Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. İsmail Erden ve Kartepe Kadınlar Kulübü üyeleri katıldı.


Üzülmez:Mutluluk için Temel Koşul Sağlıklı Olmak

Aşırı tuz tüketiminin zararlarına dikkat çeken Başkan Üzülmez; “Her şeyin temelinde mutlu ve sağlıklı olmak vardır. Eğer sağlıklı değilsek , kendimizi iyi ve mutlu hissedemeyiz. Bu da tüm yaşantımıza yansır ve yaşam kalitemizi düşürür. Herkesin bildiği gibi sağlıklı olmanın temel koşulu da sağlıklı beslenmedir. Tuzun insan vücuduna zararlarını uzmanlar her  fırsatta anlatıyorlar. Tedbir almak ve kontrollü olmak ise bizim elimizde. Bu etkinlikte amacımız, bilmediği şeyleri öğrenen, kendisi ve sevdikleri için bundan sonraki hayatında tuz tüketimini sınırlandırarak, tuzdan doğabilecek risklerden arınmış insanlar kazanabilmek. Bu anlamda hayatlarınıza dokunabiliyorsak ne mutlu bize. Bizi yalnız bırakmayan sayın hocamıza, çalışma arkadaşlarıma ve Kartepeli hemşehrilerime teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.


Bilgi birikimi ve tecrübeleriyle programda vatandaşların sorularını yanıtlayan Doç. Dr. İsmail Erden, farkında olmayarak gıdalarla aldığımız gizli tuza dikkat çekerken, günlük hayatta daha az tuzu olan gıdaların tercih edilmesi gerektiğini ve sağlıklı yaşamın bir hayat tarzı olması gerekliliğinden bahsetti.


Kadınlar Kulübü üyeleri, Kartepe’de gerçekleştirilen sosyal etkinliklerden duydukları memnuniyeti, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e iletirken program, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Harun Arslan ve Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. İsmail Erden’in birlikte diyet pasta kesimi ile son buldu


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (753) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?