Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
SUADİYE ORTAOKULU ÖĞRETMENLERİ İTALYA’DAN GELDİ …
  • SUADİYE ORTAOKULU ÖĞRETMENLERİ İTALYA’DAN GELDİ …
  • SUADİYE ORTAOKULU ÖĞRETMENLERİ İTALYA’DAN GELDİ …
  • SUADİYE ORTAOKULU ÖĞRETMENLERİ İTALYA’DAN GELDİ …
  • SUADİYE ORTAOKULU ÖĞRETMENLERİ İTALYA’DAN GELDİ …

SUADİYE ORTAOKULU ÖĞRETMENLERİ İTALYA’DAN GELDİ …

30 Mart 2017 Perşembe Saat 09:47

Eğitim

Kartepe Suadiye orta okulu italyadan dondu

Kartepe İlçesinde Eğitim ve Öğretim faaliyetlerini sürdüren Suadiye Ortaokulu’nun, Türk Ulusal Ajansının 2016 teklif çağrısı döneminde Erasmus+ projeleri kapsamında Ulusal Ajans’a başvurusunu yapmış oldukları "Exchange of good practices on handling students with learning, integration and behaviour difficulties" isimli Erasmus+ KA2 Stratejik Okul Ortaklıkları projesi kapsamında 2. proje toplantısı için 19-26/03/2017 tarihleri arasında İtalya’nın Catania şehrinde bulunan Okul Müdürü Hakan BOZAN ve beş öğretmen yurda döndüler.


Okul Müdürü Hakan BOZAN, "Exchange of good practices on handling students with learning, integration and behaviour difficulties” projesinin İtalya da düzenlenen toplantısında, İtalya’da Özel Eğitimi ihtiyacı olan öğrencilere nasıl eğitim verildiği hakkında uygulama ve sonuçları irdelendi her proje ortağı kendi ülkesindeki eğitim sistemi hakkında sunumlar yaparak bilgi alış verişinde bulunulduğunu belirtti.

Okul Müdürü Hakan BOZAN, İtalya’da yapılan toplantıda, 24 ay sürecek olan proje kapsamında diğer ortak ülkeler ile yapılacak olan etkinlikler, diğer ülkelerde yapılacak toplantıların tarihleri kararlaştırılmış olmak ile birlikte, proje sonuna kadar Ekim 2017’de Romanya, Nisan 2018’de İspanya ve Ekim 2018’de de Macaristan’da bulunan ortak okulların ziyaret edileceğini belirtti.

Okul Müdürü Hakan BOZAN, İtalya’da bulunulan süre kapsamında, gerek İtalyan kültürü ve gerekse de tüm ortaklar ile kültürel alışverişin yapıldığını, Catania yerel makamları ile bir araya gelinerek başta Sicilya adası olmak üzere tarihi ve kültürel yerlerin ziyaret edildiğini belirtti.
Okul Müdürü Hakan BOZAN, “Bu tür projelerin öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için çok faydalı olduğunu, bu proje kapsamında kazanılacak deneyim ve tecrübelerin gerek öğretmen gerekse de öğrencilerimizin üzerinde özellikle dil öğrenimi yönünden olumlu motive edeceğini düşündüğünü ve önümüzdeki yıllarda da farklı projeler üretmek içi çalışmalarına devam ettiklerini” belirtti.

Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (893) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?