Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
ŞUBAT AYINDA 4 OYUN SAHNELENECEK

ŞUBAT AYINDA 4 OYUN SAHNELENECEK

28 Ocak 2017 Cumartesi Saat 08:59

Kültür Sanat

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 1-5 Şubat tarihlerinde 4 oyunu tiyatroseverlerin beğenisine sunacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, şubat ayının ilk haftasında 4 oyunu tiyatroseverlerle buluşturacak. Erdem Irmak'ın hem yazıp hem de yönettiği "Beyaz Tay", Süleyman Demirel Kültür Merkezi (SDKM) Oda Tiyatrosu'nda 1 Şubat Çarşamba günü saat 11.00'de çocuk seyircisiyle buluşacak.

Oyunda diğer atlarda olmayan bazı özelliklere sahip Beyaz Tay'ın yaşamı ve bilinç serüveni konu ediliyor.David Tristram'ın yazdığı, çevirmenliğini Sinan Gürtunca'nın yaptığı "Henry ve Alice'in Gizli Yaşamları" oyunu, SDKM Oda Tiyatrosu'nda 1 Şubat Çarşamba günü saat 20.00'de oynanacak.


FARELER VE İNSANLAR

Yönetmenliğini Eylem Tanrıver'in yaptığı oyun, birbirlerini severek evlenen Henry ve Alice'in ilişkisini konu ediniyor. John Steinbeck'in yazdığı, çevirmenliğini Zeynep Avcı'nın üstlendiği "Fareler ve İnsanlar" oyunu, SDKM Büyük Sahne'de 2 Şubat Perşembe saat 20.00'de, 3 Şubat Cuma günü saat 20.00'de ve 4 Şubat Cumartesi günü saat 15.00'te ve 20.00'de sahnelenecek.


Yönetmenliğini Aydın Sigalı'nın yaptığı oyunda, hayatlarını kazanabilmek için sürekli çiftliklerde çalışan 2 yakın arkadaş olan George ve Lennie'nin yıllardır kurdukları hayale tam ulaşmak üzereyken yaşadıkları olaylar anlatılıyor.


MAHALLENİN NEŞİ 5 ŞUBAT’TA

Taylan Ertuğrul'un yazıp yönettiği "Mahallenin Neşesi"nde, Işık Öztorun, Pınar Ünsal, Tekin Ezgütekin, Ahsen Gül Ever ve Ufuk Tuncer rol alıyor. Eserde, iş arayan Hamdi'nin, mahalleye gelen Karagöz-Hacivat gösterisinden etkilenmesi ve İsmail'in fikriyle kapı kapı dolaşarak mani söylemeye, bir taraftan da tef çalarak bahşiş toplamaya karar vermesi konu ediliyor. Oyun, 5 Şubat saat 14.00'te SDKM Büyük Sahne'de beğeniye sunulacak.


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (937) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?