Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
2017de sağlık turizmden beklenti 10 milyar dolar

2017de sağlık turizmden beklenti 10 milyar dolar

21 Kasım 2016 Pazartesi Saat 13:52

Ekonomi

Sağlık Bakanlığının verilene göre hedef, 2023 yılında 2 milyon uluslararası hastayı Türkiyede tedavi etmek.

Bu nedenle hem turizmciler ayağında hem de sağlık sektörü ayağında çalışmalar sürüyor. Sağlık turizminden gelir beklentisi 2017-2018 yıllarında 9-10 milyar dolar, 2023 yılında ise 20-25 milyar dolar.


Türkiye’nin sağlık turizmindeki potansiyeli her geçen sene yükseliyor. Bu anlamda sağlık sektörünün dinamiklerini tutan sağlık fuarları da önem kazanıyor. CNR EXPO Yeşilköy’de 24-26 Kasım 2016 tarihleri arasında 4. kez düzenlenecek olan İstanbul Health Expo, sağlık dünyasını bir araya getirecek.


Sağlık endüstrisinin yöneticileri, fuarla eş zamanlı gerçekleşecek kongre, sempozyum ve kurslarda sektörle buluşacak. Organizasyona yurt dışından davet edilen alım heyetleriyle yapılacak iş görüşmelerinde, sağlık hizmetlerinin ve teknolojilerinin transferine olanak tanınacak. Fuar, katılımcı firmalarına satış ağlarını genişletecek yüksek profilli yabancı tedarikçilerle görüşme fırsatı sağlayacak. Böylelikle medikal sektörde üretim yapan firmalar ürünlerini, yurt dışı pazarlarına taşıma imkanı bulacaklar.


Akademisyen, tıp doktoru ve sağlık alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri de kongre ve sempozyum oturumlarına konuşmacı olarak katılacak. Kurslarda ise sağlık memurları ve hemşireler, yeni teknik ve uygulamalarla tanışacaklar.


HEDEF 20 BİN ZİYARETÇİ

İstanbul Health Expo Fuarı kapsamında yapılacak “Kongre-Sempozyum ve Kurslar”, CNR Holding’in katkılarıyla Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, SGK ve Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dernekleri Federasyonu (SADEFE) tarafından organize edilecek.


Geçen yıl 3 bin 500 sağlık profesyoneli, 1 bin 500 sağlık çalışanı kursiyer ile yerli ve yabancı ziyaretçilerin ağırlandığı fuarı, bu yıl 20 bin profesyonelin ziyaret etmesi hedefleniyor.

Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (1170) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?