Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
İLAÇLAR ÜCRETSİZ Mİ OLUYOR!
  • İLAÇLAR ÜCRETSİZ Mİ OLUYOR!
  • İLAÇLAR ÜCRETSİZ Mİ OLUYOR!

İLAÇLAR ÜCRETSİZ Mİ OLUYOR!

08 Kasım 2016 Salı Saat 08:40

Sağlık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbulda katıldığı bir hastane açılışında ilaçların ücretsiz olmasıyla ilgili Sağlık Bakanına talimat verdiğini açıkladı.

Erdoğan, kanser ilacı dahi olsa ücret alınmaması gerektiğini söyledi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki bir özel hastanenin açılış törenine katılarak bir konuşma yaptı. Burada vatandaşların artık özel hastaneden hizmet almak için servet ödemek, büyük borçların altına girmek, hatta rehin kalmak zorunda olmadığını belirten Erdoğan, "Onlar artık eski Türkiye'de kaldı" dedi. Erdoğan, "Geçen Başbakanımız ve Sağlık Bakanımızla konuştuk. Dedim ki bakın kesinlikle, kanser dahi, ilaçları nereden gelirse gelsin, bunlardan kesinlikle ücret almamamız gerekir. Biz kalkıp denizi aşacağız, gelip derede boğulacağız. Böyle bir şey olmaz. İnsan hayatı bizim için önemli" diye konuştu.


TÜRKİYE ŞİFA MERKEZ OLACAKTIR

"29 şehir hastanesini tamamladığımızda, hem vatandaşlarımıza verilen hizmetin kalitesi yükselecek, hem de Türkiye bölgesinin adeta şifa merkezi olacaktır." diyen Erdoğan, şöyle devam etti: "Son 10 yıldır dünyada sağlık turizmi hızla gelişiyor. Hatırlayın, biz göreve geldiğimizde 14 yıl önce turizm denilince akla üç şey gelirdi. O da hava, deniz, kum. Havadan kastım güneş, buydu. Ama şimdi dünya turizminde ne varsa hepsi bizde var."


TEDAVİ İÇİN TÜRKİYE'YE GELDİLER

"Son 3 yılda yaklaşık 1 milyon 300 bin hasta derdine derman bulmak için Türkiye'ye geldi. 1 milyon 300 bin... Sağlık turizmi için 2015 yılında ülkemize gelenlerin sayısı 746 bin." bilgisini veren Erdoğan, "2019 yılına kadar tüm hastanelerimizi, şehir hastanelerimizi, açıp vatandaşlarımızın ve bölgedeki kardeşlerimizin, yurt dışına yönelik de hizmetlerimizde, hizmetine sunmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.


Kaynak: Takvim


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (913) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?