Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
KARABULUT: TAARRUZ DURDURULSUN

KARABULUT: TAARRUZ DURDURULSUN

01 Kasım 2016 Salı Saat 22:10

Gündem

CHP İzmit Gençlik Kolları Basın Yayın Sorumlusu Fırat Karabulut, medyadaki kapatmalara değinerek “Muhalif seslere, farklı seslere karşı taarruz durdurulsun” dedi

15 Temmuz darbe girişimiyle birlikte basın yayın organlarının çeşitli gerekçelerle kapanması, son olarak Cumhuriyet Gazetesi’ne karşı gerçekleştirilen operasyon ve gözaltılarla ilgili CHP İzmit Gençlik Kolları Basın Yayın Sorumlusu Fırat Karabulut basın açıklaması yaptı. Karabulut hem medyaya hem iktidara yüklenerek bu durumun son bulması gerektiğini dile getirdi. Karabulut, açıklamasında şunları dile getirdi:


KONTROLÜNÜ YİTİRMİŞÇESİNE

“15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL ve KHK’lar ile birlikte pek çok basın yayın organının kapısına FETÖ/PDY veya PKK terör örgütü ilişkileri gerekçelerle kilit vuruldu. Bu ilişkiler somut delillerle beraber gözler önüne serildiğinde kamuoyu vicdanı bunu reddedemez fakat bizim gördüğümüz somut deliller olmaksızın, inisiyatiflerle bu sürecin işlediği, muhalif olan herkesi yok etme amacı içinde olan bir egemen güç anlayışının, kontrolünü yitirmişçesine davranışlar sergilemesidir.


HER DÖNEM VARDI

Egemen güçler her zaman için basını kendi kontrolünde tutmak istemiştir. Bununla beraber kendisini egemen güce teslim eden gazetecilik anlayışı ve ahlaksızlığı da her devirde mevcuttur. Bunu geriye dönüp, ülkenin derin yaralarına yani 6-7 Eylül’e, Madımak’a, Maraş’a, Çorum’a, Başbağlar’a, darbelere yani ülke insanının her daim taze acısı olan olaylarla ilgili öncesi ve sonrasında yazılan köşe yazılarına ve manşetlere şöyle bir göz atarak görebiliriz. Değişen tek şey bu durumun AKP iktidarı döneminde hat safhaya ulaşmış olmasıdır.


YÜCELEŞEN BİR MESLEK

Haber, bir yerde birilerinin yapılmasını istemediği şeydir. Geri kalan her şey halkla ilişkilerdir. Bu cümleden anlaşıldığı üzere Türkiye’de gazetecilik reklam ajansı ya da bir otoritenin basın bildirisi için kullandığı kâğıt parçasından ibarettir. Ne otoriteler ne de basın bu coğrafyada pürü pak değildir. Sadece bu mesleği canı uğruna yapan ve bu uğurda katledilen insanlarla değer kazanan, yüceleşen bir meslektir. Bizim itirazımız ise tüm bu durumun, sıkışmışlığın içinde artık bu baskıların olmaması ve muhalif seslere, farklı seslere karşı taarruzun durdurulmasıdır.”


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (1452) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?